Raport drogowy z dróg pod cmentarzami w regionie na bieżąco (zdjęcia)

  Na bieżąco informujemy o ruchu na drogach pod lubuskimi cmentarzami. Sprawdź gdzie są korki, gdzie brakuje miejsc do parkowania.

  Zielona Góra, cmentarz przy ul. Wrocławskiej

  Godz. 8.35: Ruch na cmentarzu robi się coraz większy. – Obecnie można go określić jako średnio duży – informuje asp. sztab. Dariusz Duda z zielonogórskiej policji. Ruch samochodów na ulicy jest w miarę płynny. Policja cały czas czuwa nad tym, aby pomóc kierowcom. Zwiększyło się już natężenie ruchu pieszych z powodu coraz częstszych kursów autobusów w kierunku zielonogórskiej nekropolii. Na parkingach jest duża rotacja samochodów.

  Godz. 12.30: Korek samochodów jadących w kierunku cmentarza zaczyna się na wysokości Focus Mall przy al. Konstytucji 3 Maja. Policjanci są przy przejściach dla pieszych zaczynających się od stacji benzynowej do pętli autobusowej przy cmentarzu. Ruch samochodów przy samej nekropolii jest płynny. Na parkingu przy starym cmentarzu bardzo trudno znaleźć miejsce do parkowania. Parking ten jest przygotowany tylko dla osób niepełnosprawnych.

  Godz. 12.51: Na ul. Wrocławskiej są duże korki, szczególnie na pasach w kierunku cmentarza.

  Godz. 16.10: Ruch przy cmentarzu jest umiarkowany. – Występują tylko chwilowe wstrzymania ruchu – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki. Od rana doszło do zaledwie trzech kolizji.

  Nowa Sól

  Godz. 8.20: Ruch pod cmentarzem odbywa się płynnie. Jak informuje st. sierż. Katarzyna Wąsowicz, rzeczniczka nowosolskiej policji największego ruchu policja spodziewa się około południa. Spokojnie jest również pod cmentarzem w Otyniu. Tam o godz. 11.30 zacznie się msza święta i wtedy też będzie dużo większy ruch.

  Godz. 12.30:Ruch pod nowosolskim cmentarzem wzmocnił się, ale jest płynny. Policjanci kierują ruchem. Policja nie zanotowała żadnych kolizji, nie został zatrzymany ani jeden pijany kierowca. – Największego nasilenia ruchu spodziewamy się w okolicach godz. 14.00, bo o godz. 14.30 na cmentarzu zacznie się msza – informuje st. sierż. Wąsowicz.

  Godz. 13.10: Pod nowosolskim cmentarzem ruch samochodów jest bardzo mały. Przeważają osoby piesze. Jak informuje st. sierż. Wąsowicz, pod cmentarzem jest spokojnie.

  Godz. 16.10: Nasilił się ruch pod cmentarzem i jest bardzo duży. – Policjanci ręcznie regulują ruchem na drogach wokół cmentarza przy ul. Wandy – mówi st. sierż. Wąsowicz.

   

  Świebodzin

  Godz. 8.40: Ruch pod cmentarzem jest płynny i nie ma korków. Świebodzińska policja zwiększenia natężenia ruchu spodziewa się około godz. 11.00. Jak informuje asp. Katarzyna Wrocławska, rzeczniczka świebodzińskiej policji, noc na drogach powiatu świebodzińskiego upłynęła spokojnie.

  Godz. 12.30: Ruch przy nekropolii zwiększył się. Na cmentarzu trwa msza. Policja jest koło cmentarza i w miarę potrzeby kieruje ruchem. Wielkich korków nie ma.

  Godz. 16.15: Ruch przy cmentarzy umiarkowany.

   

  Krosno Odrzańskie

  Godz. 8.45: Ruch płynny, nie ma korków.

  Godz. 12.45: Policja szykuję się do zwiększonego natężenia ruchu na cmentarzu. – O godz. 13.00 skończy się msza,  wtedy na drogach zrobi się największy ruch samochodów – informuje sierż sztab. Mariusz Grycan, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim. Policja jest pod cmentarzem i kieruje ruchem. Drogówka zajęła się również regulacją ruchu pod cmentarzem w Pławiu. Pod cmentarzami w powiecie krośnieńskim od samego rana pracują wspólne polskie-niemieckie patrole.

   

  Gubin

  Godz. 8.45: Ruch płynny, nie ma korków.

  Godz. 12.49: Ruch wzmaga się, bo na cmentarzu około godz. 13.00 skończy się msza. Policjanci są pod nekropolią i kierują ruchem. Korki są szybko rozładowywane.

   

  Żary

  Godz. 8.5: Ruch pod cmentarzem jest w normie.

  Godz. 12.39: Ruch jest coraz większy, ale korki są płynnie regulowane przez policję.

  Godz. 16.00: Ruch koło nekropolii w normie.

   

  Żagań

  Godz. 8.58: Ruch pod cmentarzem jest płynny.

  Godz. 12.37: Natężenie ruchu przy cmentarzu jest duże, ale nie ma problemów z zakorkowanymi na długo ulicami.

  Godz. 16.01: Z jazda wokół cmentrza nie ma większych problemów.