Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Rozbili butelkę na twarzy 16-latka

Policjanci z I komisariatu w Zielonej Górze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 16-latka. Jeden z nich rozbił poszkodowanemu na twarzy butelkę.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem 4 sierpnia b.r. na jednej z głównych ulic Zielonej Góry. Wtedy to grupa znajomych, w której znajdował się 16-latek, wybrała się do nocnego lokalu w centrum miasta. Na deptaku spotkali inną grupę ludzi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pewnej chwili doszło do nieporozumienia i nagle młody mężczyzna znajdujący się w drugiej grupie złapał butelkę, a następnie uderzył nią w twarz 16-latka. Gdy ten się przewrócił wraz z innym napastnikiem zaczęli go bić i kopać, po czym uciekli.

Powiadomieni o tym incydencie policjanci rozpoczęli działania operacyjne i już w ciągu kilku godzin ustalili tożsamość sprawców. Okazało się, że to dwaj zielonogórzanie w wieku 20 i 21 lat. Obaj zostali zatrzymani następnego dnia w mieszkaniu jednego z nich. Byli kompletnie zaskoczeni. Przyznali się do winy.

Napastnicy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Odpowiedzą za uszkodzenie ciała. Za to przestępstwo grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl