Rozbili butelkę na twarzy 16-latka

Policjanci z I komisariatu w Zielonej Górze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 16-latka. Jeden z nich rozbił poszkodowanemu na twarzy butelkę.

Jak ustalili policjanci do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem 4 sierpnia b.r. na jednej z głównych ulic Zielonej Góry. Wtedy to grupa znajomych, w której znajdował się 16-latek, wybrała się do nocnego lokalu w centrum miasta. Na deptaku spotkali inną grupę ludzi.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pewnej chwili doszło do nieporozumienia i nagle młody mężczyzna znajdujący się w drugiej grupie złapał butelkę, a następnie uderzył nią w twarz 16-latka. Gdy ten się przewrócił wraz z innym napastnikiem zaczęli go bić i kopać, po czym uciekli.

Powiadomieni o tym incydencie policjanci rozpoczęli działania operacyjne i już w ciągu kilku godzin ustalili tożsamość sprawców. Okazało się, że to dwaj zielonogórzanie w wieku 20 i 21 lat. Obaj zostali zatrzymani następnego dnia w mieszkaniu jednego z nich. Byli kompletnie zaskoczeni. Przyznali się do winy.

Napastnicy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Odpowiedzą za uszkodzenie ciała. Za to przestępstwo grozi im kara do pięciu lat więzienia.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl