Rozbity gang sutenerów. Zapewniali klientów i ochronę. Dziewczyny oddawały połowę zarobków (FILM)

Zatrzymani szefowie grupy to 32-letnia Judyta H. oraz 45-letni Piotr N. Mężczyzna odbywał już wieloletnią karę więzienia

Około 130 policjantów CBŚP oraz komend wojewódzkich z Gdańska, Szczecina i Gorzowa rozbiło zorganizowaną grupę przestępczą likwidując sieć agencji towarzyskich. Zarzuty kierowania grupą usłyszeli 45-letni Piotr N. i 32-letnia Judyta H.

Sprawa dotycząca zorganizowanej grupy przestępczej, której członkowie czerpali korzyści z nierządu. Śledczy ustalili, że grupa działała w latach 2018 – 2020 na terenie województw pomorskiego, podkarpackiego, dolnośląskiego oraz wielkopolskiego. W tym czasie w kilkunastu agencjach towarzyskich, w wynajmowanych mieszkaniach, mogło „pracować” kilkadziesiąt kobiet. Kobiety werbowane były za pośrednictwem m.in. portali internetowych.

Członkowie grupy organizowali miejsce pracy dla kobiet, przygotowywali oferty reklamowe, a także zapewniali im ochronę. W zamian za to kobiety oddawały im połowę zarobionych przez siebie pieniędzy. Większość kobiet „pracujących” w agencjach to Polki.

Zatrzymani szefowie grupy to 32-letnia Judyta H. oraz 45-letni Piotr N. Mężczyzna odbywał już wieloletnią karę więzienia. Z uwagi na jego bogatą przeszłość kryminalną, bezwzględność w działaniu oraz powiązania z szefami czołowych grup przestępczych w kraju, w akcji rozbicia grupy brało udział około 130 policjantów z Rzeszowa, Gdańska, Szczecina oraz Gorzowa. W Gdańsku, Słupsku i Szczecinie zatrzymanych zostało pięć osób w wieku od 24 do 45 lat.

Podczas przeszukania agencji, mieszkań oraz różnych obiektów używanych przez szajkę, policjanci zabezpieczyli amunicję do broni ostrej, atrapę broni palnej, maski, kominiarki oraz maczety, pałki teleskopowe, kij bejsbolowy oraz noże. Zabezpieczono kilkanaście telefonów komórkowych wykorzystywanych w przestępczym procederze. Policja przejęła zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz gotówkę. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ok. 150 tys. zł.

Cztery zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym dwie kierowania nią. Trzech zatrzymanych decyzją sądu zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.