Toyota Zielona Góra

Rusza przebudowa wypadkowego skrzyżowania w Zielonej Górze

Firma Bud-Dróg przerobi kolizyjne skrzyżowanie ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego.

W środę, 28 września, prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę z firmą Bud-Dróg z Kożuchowa na przebudowę skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego oraz budowę brakujących tam ścieżek rowerowych.

Wykonawca rozpoczął roboty od rozbiórki chodnika przy ulicy Batorego pod budowę ścieżki rowerowej i nowego chodnika. W przyszłym tygodniu ruszy przebudowa skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W pierwszym etapie zostanie wyłączony z ruchu jeden chodnik na Batorego, a w kolejnym drugi. Nowa sygnalizacja świetlna dostosuje się do ruchu drogowego.

Inwestycja wyniesie ponad 7 mln zł. Na skrzyżowaniu po przebudowie będzie bezpieczniej. Lewoskręty z ul. Batorego w Zamoyskiego i z Batorego w Rzeźniczaka mają działać bezkolizyjnie.

Na ul. Batorego powstanie prawoskręt w Rzeźniczaka (osobny pas do skrętu w prawo) oraz osobny pas do skrętu w lewo w ul. Zamoyskiego, natomiast ulica Rzeźniczaka przed samym skrzyżowaniem będzie dwupasmowa: pas w prawo oraz pas na wprost i w lewo, jak czytamy na wiadomoscizg.pl. Planowana jest likwidacja jednego, mniej uczęszczanego przejścia przez ul. Batorego bliżej ulicy Energetyków.

Po obu stronach ulicy Batorego powstaną brakujące odcinki ścieżek rowerowych. Projekt ścieżek opiniował Robert Górski, radny i szef Stowarzyszenia Rowerem do Przodu. Prace zakończą się jeszcze w tym roku.

Eko pol - Poscigi.pl