Toyota Zielona Góra

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa. Zarobisz 4560 zł

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa (DZSW), stała się bardzo atrakcyjną propozycją na rynku pracy w Polsce. Osoby do 26 roku życia, są zwolnione z podatku i zarabiają 4560 zł.

DZSW to w pierwszej kolejności 28-dniowe szkolenie podstawowe, zakończone przysięgą wojskową. Kolejnym etapem jest, trwające do 11 miesięcy, szkolenie specjalistyczne w wybranej przez żołnierza jednostce wojskowej i na stanowisku służbowym zgodnym z jego oczekiwaniami.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa

Warto dodać, że podczas szkolenia specjalistycznego żołnierz ma możliwość skorzystania z wybranego kursu, finansowanego przez MON. – To nurek, skoczek spadochronowy, operator koparko–ładowarki czy kurs na kierowcę kat. C – wyjaśnia płk Grzegorz Dyrka, szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zielonej Górze i dodaje, że to wszystko, czyni służę prestiżową i niezwykle konkurencyjną na tle innych zawodów.

Nabór do DZSW cały czas trwa. Ilość chętnych nieustannie rośnie. – Żołnierze chwalą sobie możliwość rozwoju zawodowego. Co raz częściej podejmują studia, często współfinansowane przez dowódcę jednostki wojskowej. Zawód żołnierz to dobry wybór – mówi płk Dyrka.