Ruszyła wielka akcja lubuskiej drogówki. Bardzo dużo kontroli trzeźwości i prędkości

Od środy, 14 sierpnia, lubuscy policjanci prowadzą działania pod nazwą „Sierpniowy weekend”. Policjantów z drogówki spotkamy na wszystkich głównych drogach regionu.

W 2018 r. w 14 wypadkach podczas sierpniowego długiego weekendu zginęły 2 osoby, a 14 zostało rannych. Doszło też do 161 kolizji. W 2017 r. było 12 wypadków, w których zginęły 2 osoby i 14 zostało rannych. Doszło do 197 kolizji. W 2018 r. zanotowano 6 wypadków i żadnej śmiertelnej ofiary. Doszło też do 64 kolizji.

Akcja trwa i są już jej pierwsze efekty. Policjanci z drogówki w  Krośnie Odrzańskim zatrzymali w Bytnicy pirata drogowego, który w miejscu z ograniczeniem prędkości do 40 km/h jechał z prędkością h94 km/h. Teraz 26-latek swoim audi nie pojeździ przez najbliższe trzy miesiące. – Kontroli prędkości oraz trzeźwości w najbliższych dniach będzie naprawdę bardzo dużo – mówi asp. szt. Dariusz Kocur, naczelnik krośnieńskiej drogówki.

Polecane  Duży dzik wszedł na posesję w Nowogrodzie Bobrzańskim (FILM)

Zwiększona koncentracja policjantów ma zapewnić bezpieczną podróż zmotoryzowanym podczas długiego weekendu. – Funkcjonariusze, głównie drogówki, będą gotowi do pomocy, udzielenia cennych wskazówek i szybkiego rozładowywania tworzących się ewentualnie utrudnień – mówi nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Pamiętajmy o prędkości. Ta może zabić. – To wciąż najczęstsza przyczyna drogowych zdarzeń – mówi nadkom. Maludy. Nieoceniony będzie również wcześniejszy wypoczynek i odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy. Sprawdzenie stanu technicznego auta przed każdym wyjazdem to dziś standardowe zachowanie odpowiedzialnego kierowcy.

Policja przypomina o wyposażeniu najmłodszych pasażerów w foteliki i konieczność zapinania pasów bezpieczeństwa. – Zatem wszystko, żeby bezpiecznie dotrzeć do celu, a później spokojnie wrócić do tych, którzy na nas czekają. Lubuscy policjanci zrobią wszystko, aby tak się stało – mówi nadkom. Maludy.

Langner odszkodowania
Reklamy