Toyota Zielona Góra

Śmiertelny wypadek. Nie żyje kierowca ambulansu (ZDJĘCIA)

fot. KPP Ząbkowice Śląskie

Do tragicznego wypadku doszło w piątek, 14 stycznia, przed godziną 22.00 na drodze krajowej nr 8 w powiecie ząbkowickim. W zderzeniu trzech pojazdów na miejscu zginął jeden z kierujących 51- letni mężczyzna. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

Przed godziną 22:00 na drodze krajowej nr 8 pomiędzy miejscowością Braszowice a Bardo doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na miejscu funkcjonariusze wstępnie ustalili, iż jadący samochodem Ford Focus (ambulans do transportu środków medycznych) 51 – letni mężczyzna na skrzyżowaniu drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam uderzył w bok, stojącego na pasie do lewoskrętu, samochodu osobowego Chevrolet a następnie zderzył się czołowo z pojazdem MAN z naczepą by zatrzymać się na przydrożnych barierkach.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W wyniku tego tragicznego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący samochodem Ford Focus, a podróżujący z nim pasażer został zabrany do szpitala. Do szpitala pojechało również dwóch mężczyzn podróżujących pojazdem Chevrolet jednak po zaopatrzeniu medycznym zostali zwolnieni do domu.

Kierujący samochodem Chevrolet 49-letni oraz kierujący pojazdem MAN 27-letni obywatel Ukrainy zostali przebadani przez policjantów na stan trzeźwości. Byli trzeźwi. Okoliczności i przyczyny wypadku będą wyjaśniane przez prokuraturę i policję. Na czas wykonywanych czynności, droga krajowa nr 8 na odcinku Braszowice do skrzyżowania do miejscowości Przyłęk była całkowicie zablokowana. Zorganizowane zostały objazdy, na które kierowali policjanci. Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonych czynności.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierowców o szczególną ostrożność i rozwagę. Zmienne warunki atmosferyczne, jakie panują w ostatnich dniach wymagają zachowania wyjątkowej ostrożności, a przede wszystkim zdjęcia nogi z gazu! Jedźmy ostrożnie. Za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii.