Spłonął wóz strażacki OSP Złotnik. Pomoże im MSWiA

Do pożaru doszło w piątek, 26 lipca, w Lubomyślu pod Żarami. Szesnaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem. Niestety, w pożarze spłonął nowy wóz strażacki OSP Złotnik. 

Żarscy strażacy w piątek ok. godz. 16.00 otrzymali zgłoszenie o pożarze. Na miejsce akcji przyjechało szesnaście wozów strażackich. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i łącznie zajął ok 4 hektarry. W trakcie walki strażaków z pożarem jeden z pojazdów zajął się ogniem. Pojazd był nowy. Wszyscy strażacy bezpiecznie oddalili się od płonącego wozu. Na całe szczęście nikomu nic się nie stało. Niestety wóz bojowy spłonął doszczętnie.

Sprawą spalonego wozu OSP zainteresowała się Elżbieta Witek, minister spraw wewnętrznych i administracji. „W najbliższych dniach KG PSP użyczy OSP w Złotniku samochód, którym ochotnicy będą mogli wyjeżdżać do akcji. Użyczenie potrwa do czasu pozyskania przez OSP nowego samochodu, w czym pomożemy” napisała na twitterze E. Witek.

Polecane  Śmiertelny wypadek. Zginął mężczyzna potrącony przez ciężarówkę

Oznacza to, że strażacy OSP Złotnik dostaną zastępczy wóz gaśniczy i będą mogli jeździć do akcji. To świetna informacja dla strażaków. – Dzięki temu ochotnicy OSP Złotnik będą mogli dalej dbać o bezpieczeństwo na terenie powiatu żarskiego – mówi kpt. Dariusz Szymura, rzecznik lubuskich strażaków.

Wóz OSP Złotnik spłonął w czasie pożaru. Strażaccy próbowali ratować wóz, ale sytuacja była na tyle dynamiczna i niebezpieczna, że nie zdążyli wycofać wozu z płomieni. Pojazd spłonął doszczętnie.

Langner odszkodowania
Reklamy