Sterydy anaboliczne jechały z Holandii do Polski

Przesyłka do Polski jechała z Holandii busem. Wartość szacunkowa towaru to 22 tys. zł.

Lubuscy funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali w okolicach Olszyny przesyłkę ze 110 ampułkami sterydów anabolicznych. Przesyłka do Polski jechała z Holandii busem. Wartość szacunkowa towaru to 22 tys. zł.

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na krajowej 18, w okolicy Olszyny zatrzymali do kontroli samochód przewożący siedem osób. W aucie znajdowała się także przesyłka nadana w Holandii.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Funkcjonariusze prześwietlili paczkę specjalnym urządzeniem RTG. Wykryto w niej sterydy anaboliczne w ampułkach o pojemności 200mg/ml, przeznaczone na handel. Łącznie w paczce było 110 szt. ampułek o łącznej wartości 22 tys. zł.

Sterydy jechał z Holandii do Polski

Za obrót sterydami anabolicznymi grozi kara grzywny i 2 lata więzienia. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Żarach.

Sterydy (inaczej steroidy) anaboliczne to pochodne testosteronu, czyli męskiego hormonu płciowego. Nadużywanie tego środka ma bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka w tym na układ sercowo-naczyniowy, w efekcie może wywołać m.in. : wzrost ciśnienia tętniczego, udar mózgu lub zawał.