Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Sulechowianin okradał nawet groby. Trafił do aresztu

Sulechowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przez kilka miesięcy okradał groby na cmentarzu komunalnym i włamywał się do piwnic oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie miasta.

24-letni mieszkaniec Sulechowa od jesieni ub.r. do marca 2013 r. popełnił kilkadziesiąt kradzieży. Okradał groby z metalowych, głównie mosiężnych liter i ozdób, które sprzedawał później w skupach złomu na terenie powiatu zielonogórskiego. Okradał  piwnice w domach wielorodzinnych, altany ogrodowe oraz wolnostojące garaże i pomieszczenia gospodarcze.

W czasie prowadzonych czynności i wizji lokalnej policjanci ustalili okoliczności ponad 20 kradzieży na cmentarzu komunalnym. Z innych miejsc zatrzymany kradł głównie metale kolorowe, ale jego łupem padały także elektronarzędzia i inne cenne przedmioty. 24-latek okradł także piwnicę sąsiada. Wartość strat okradzionych właścicieli to kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Mężczyzna w ubiegłym roku został już zatrzymany przez policję za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Prokurator zastosował wtedy wobec niego dozór policyjny i skierował akt oskarżenia do sądu. Podczas przesłuchania 24-latek powiedział policjantom, że nie przestał kraść po tym pierwszym zatrzymaniu, bo skoro i tak ma pójść do więzienia to jest mu wszystko jedno. Zdarzało się tak, że przychodził do komisariatu na wyznaczony dozór, a potem szedł kraść i jednej nocy potrafił włamać się do kilku pomieszczeń w poszukiwaniu cennych rzeczy.

24-latek usłyszał dotychczas zarzuty 21 czynów, mężczyzna został aresztowany. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl