Sulechowianin unikał więzienia za kradzieże paneli słonecznych w Niemczech. Wpadł podczas kontroli w Zielonej Górze

44-latek ma do odbycia karę więzienia za wielokrotne kradzieże paneli słonecznych na terenie Niemiec.

Policjanci zielonogórskiej drogówki zatrzymali na Szosie Kisielińskiej Renault. Okazał się, że kierowca jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za kradzieże paneli słonecznych w Niemiec. Mężczyzna w areszcie śledczym czeka na ekstradycję i odbycie kary więzienia w Niemczech.

Z pewnością nie takiego finału spodziewał się 44-latek z Sulechowa zatrzymany w czwartek, 19 czerwca, przez policjantów zielonogórskiej drogówki. Został skontrolowany na Szosie Kisielińskiej. Podczas kontroli dokumentów okazało się, że mężczyzna z Sulechowa  jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

44-latek ma do odbycia karę więzienia za wielokrotne kradzieże paneli słonecznych na terenie Niemiec. Z drogi trafił do policyjnej celi, skąd zostanie przewieziony do najbliższego aresztu śledczego. O ekstradycji 44-latka do Niemiec zadecyduje polski sąd.   

Sulechowianin kradł panele słoneczne w Niemczech

Zatrzymywanie osób poszukiwanych to jedno z najbardziej pracochłonnych zadań policji. – Policjanci z wydziału kryminalnego prowadzą rocznie kilkaset takich spraw. W ciągu roku poszukują ponad 100 osób zaginionych. Zdecydowaną większość spraw poszukiwawczych stanowią sytuacje, gdy osoby są poszukiwane na zlecenie sądów i prokuratur do prowadzonych postępowań lub do odbycia kary pozbawienia wolności.

Każdego roku w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze wszczynanych jest ponad 1000 spraw poszukiwawczych. – Do tego należy dodać także sprawy prowadzone od lat, chociażby w stosunku do osób ukrywających się np. za granicą – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Tylko w ciągu minionego tygodnia zielonogórscy policjanci zatrzymali 31 osób poszukiwanych, w tym trzy poszukiwane listami gończymi i teraz mężczyznę poszukiwanego ENA.