Toyota Zielona Góra

Sulechowscy policjanci zatrzymali złodzieja zanim ofiara zorientowała się, że została okradziona

Sulechowscy policjanci zatrzymali złodzieja zanim pokrzywdzona zdążyła zgłosić przestępstwo

Sulechowscy policjanci zatrzymali złodzieja zanim pokrzywdzona zdążyła zgłosić przestępstwo. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty i ustalili, że zatrzymany 24-latek ma na swoim koncie także inne podobne czyny.

Sulechowscy kryminalni wspólnie z dzielnicowymi z Trzebiechowa ustalili, że na jednej z posesji na terenie gminy, doszło do kradzieży z włamaniem.  „Policyjny nos” podpowiedział policjantom gdzie szukać sprawcy. Zanim pokrzywdzona zdążyła złożyć zawiadomienie o przestępstwie, policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione przedmioty.

Sprawca dostał się w nocy do wnętrza pomieszczenia gospodarczego poprzez wyrwanie kłódki. To 24-letni mieszkaniec tej samej miejscowości co pokrzywdzona. Jest już znany policjantom z przestępczej działalności. Kryminalni przeszukali jego mieszkanie. Tam odnaleźli między innymi skradzioną  kosiarkę o wartości ok. 450 zł.

W trakcie prowadzonego postępowania kryminalni ustalili, że ten właśnie mężczyzna kilka tygodni wcześniej okradł tą samą osobę. Wtedy ukradł komplet felg z oponami o wartości 1,2 tys. zł. O tamtym zdarzeniu pokrzywdzona nie powiadomiła policjantów.

24-latek został przesłuchany. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do nawet 10 lat więzienia. Przyznał się do zarzucanego mu czynu. Sulechowscy policjanci ustalają czy mężczyzna ten ma na swoim koncie także inne podobne przestępstwa.

Zostań kierowcą bolta