Super informacja. II Światowy Zlot Śmigłowców odbędzie się w Zielonej Górze.

Impreza potrwa trzy dni, ale najciekawszy będzie 15 czerwca.

Mamy świetną informację. II Światowy Zlot Śmigłowców odbędzie się w Zielonej Górze 15 czerwca tego roku. Na lotnisko do Przylepu zleci się ponad 100 różnych maszyn z wielu stron świata. Pierwszy zlot w Płocku przyciągnął aż 30 tys. widzów.

To już pewne. – W Zielonej Górze odbędzie się II Światowy Zlot Śmigłowców – mówi Robert Kornalewicz Członek stowarzyszenia Helisport, organizatora imprezy. Na lotnisko w Przylepie przyleci ponad 100 maszyn z wielu krajów. Podczas zlotu zobaczymy rożnego rodzaju śmigłowce, od wojskowych maszyn po ratownicze oraz cywilne.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

II Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze

– Śmigłowce służą w akcjach ratunkowych, poszukiwawczych czy transportach organów do przeszczepów, a zlot ma je nam przybliżyć – mówi R. Kornalewicz, na co dzień zielonogórski adwokat.

Czytaj też – Szokujące. Młodzież z Sulechowa świadomie jadła suszone muchomory. 17-latka ciężko zatruta trafiła śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze

Impreza potrwa trzy dni, ale najciekawszy będzie 15 czerwca. – To wtedy zostaną rozegrane niezwykle widowiskowe zawody śmigłowcowe z wieloma ciekawymi konkurencjami. Zabiegamy o udział załóg z całego świata, w tym z Indii, USA, czy Arabii Saudyjskiej – mówi Serafina Ogończyk-Mąkowska Prezes Stowarzyszenia Helisport, Prezydent Międzynarodowej Organizacji Sportów Śmigłowcowych FAI.

Podczas zlotu będzie można oglądać maszyny również od środka. Odbędą się również przeloty śmigłowcami.