Świebodzińska policja ma nowego komendanta

Mł. insp. Wiesław Widecki pokieruje świebodzińską policją

Od wtorku, 4 czerwca, mł. insp. Wiesław Widecki kieruje świebodzińską policją. Ostatnio odpowiadał za lubuskie służby ruchu drogowego.

Nadinsp. Helena Michalak, komendant lubuskiej policji,  powierzyła pełnienie obowiązków komendanta świebodzińskiej policji mł. insp. Wiesławowi Wideckiemu. Od grudnia 2018 r., obowiązki tęepełnił I zastępca komendanta podinsp. Piotr Domański.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mł. insp. Widecki do policji wstąpił ponad 26 lat temu. Swoje pierwsze szlify zdobywał w komendzie powiatowej w Myśliborzu oraz przez krótki okres czasu w Słubicach. W 1996 r. w Myśliborzu został kierownikiem referatu ruchu drogowego. W 1999 r.  został zastępcą, a następnie naczelnikiem drogówki w komendzie miejskiej w Gorzowie. W 2011 r. powierzono mu stanowisko naczelnika lubuskiej drogówki. W międzyczasie, w latach 2015-2016 pełnił funkcję I zastępcy komendanta słubickiej policji. Od 2016 r. ponownie objął kierowanie lubuską drogówką.

Jak sam deklaruje, będzie chciał dokładniej poznać jednostkę oraz potrzeby mieszkańców. Podczas uroczystości powierzenia obowiązków w świebodzińskiej komendzie oświadczył, że „Służba w jednostce, jaką jest komenda w Świebodzinie, jest dla niego wyróżnieniem ale i wyzwaniem. Jest to bowiem jednostka wyróżniająca się i chciałbym aby tak pozostało również pod moim dowództwem”.

HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!