Samochody.pl - poscigi.pl

  Syn kradł rowery, matka uprawiała konopie indyjskie

  Policjanci z zatrzymali czterech młodych mężczyzn trudniących się kradzieżami rowerów z piwnic. Matka jednego z nich uprawiała konopie indyjskie.

  Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych policjanci  ujawnili sadzonki konopi indyjskich, które uprawiała matka jednego z nich. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  Do pierwszych zatrzymań doszło w poniedziałek 5 listopada b.r. Policjanci ze Skwierzyny podczas działań operacyjnych ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn ze Skwierzyny i sąsiadującej wsi, którzy kradli rowery na terenie miasta.

  --- Czytaj dalej pod reklamą ---

  Według ustaleń policjantów  mężczyźni włamywali się do piwnic, z których kradli rowery i później je sprzedawali. Kryminalni ustalili również pasera, który pomagał im w zbyciu łupów. Część rowerów została odzyskana.

  Podczas przeszukiwań mieszkań zatrzymanych mężczyzn,  policjanci znaleźli sadzonki konopi indyjskich, które znajdowały się w specjalnie do tego przygotowanej szafie. Kryminalni ustalili, że uprawia je 39-letnia matka jednego z zatrzymanych wcześniej mężczyzn. Usłyszała zarzut uprawy konopi indyjskich, za co grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności.

  Za kradzieże z włamaniami mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia. Za paserstwo 23-letni Cezary S. może trafić do więzienia nawet na pięć lat.

  Toyota Zielona Góra - poscigi.pl