Szajka dilerów rozbita w Zielonej Górze. Zatrzymano pięć osób. W akcji antyterroryści

Do zatrzymań doszło w dniu 28 maja w Zielonej Górze. Antyterroryści zatrzymali pięć osób zajmujących się handlem narkotykami. Przejęto narkotyki warte 200 tys. zł.

O akcji antyterrorystów portal poscigi.pl pisał pierwszy. Uzbrojeni antyterroryści w kominiarkach pojawili się na ul. Jedności. Weszli do mieszkania w jednej z kamienic. Podobne zatrzymania odbyły się w kilku miejscach miasta. Zatrzymanych zostało pięć osób. Szajka zajmowała się handlem narkotykami. – Zabezpieczono m.in. znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających w postaci kokainy, amfetaminy, ekstazy) oraz marihuany – mówi prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik zielonogórskiej Prokuratury Okręgowej. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ok. 200 tys. zł. – Na szczególną uwagę zasługuje fakt ujawnienia znacznej ilości kokainy, która ze względu na skomplikowaną ścieżkę dystrybucji oraz cenę detaliczną, jest narkotykiem rzadziej rozprowadzanym na tutejszym terenie – mówi prokurator Fąfera. Wszyscy zatrzymani decyzją zielonogórskiego sądu zostali tymczasowo aresztowani.
Czynności w sprawie prowadzą zielonogórscy policjanci z wydziału do walki z  przestępczością narkotykową pod nadzorem wydziału I śledczego zielonogórskie prokuratury okręgowej. Sprawa ma charakter rozwojowy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---