Samochody.pl - poscigi.pl

Szajka złodziei złapana w Zielonej Górze. Rozpoznajesz swoje rzeczy? (ZDJĘCIA)

Policjanci z II komisariatu w Zielonej Górze zatrzymali trzech złodziei. Mężczyźni włamali się do pomieszczeń magazynowych w centrum miasta. Na wniosek prokuratury sąd aresztował szajkę tymczasowo na trzy miesiące. Policjanci odzyskali wiele przedmiotów pochodzących z innych włamań i kradzieży. Osoby, które na zdjęciach rozpoznają swoją własność proszone są o kontakt z II komisariatem.

Policjanci z II komisariatu zostali powiadomieni o włamaniu do magazynów w centrum miasta, do którego doszło w dniach 3-8 czerwca br. Pokrzywdzony wynajmował magazyn i prowadził tam swoją działalność gospodarczą. Przechowywał tam również dwa motocykle, części samochodowe, felgi, katalizatory, itp. Sprawcy ukradli również telefony komórkowe i elektronarzędzia. Wartość strat wyniosła ponad 15 tys. zł.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kryminalni z II komisariatu i komendy miejskiej przystąpili do działania. – Już następnego dnia po zgłoszeniu ustalili, że felgi skradzione podczas włamania próbował sprzedać 25-letni zielonogórzanin, jak się okazało znany policjantom – mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze. 10 czerwca policjanci zatrzymali 25-latka oraz jego dwóch kolegów, 24-latka i 27-latka. Wszyscy są mieszkańcami Zielonej Góry. Podczas przeszukań w domach zatrzymanych, oprócz rzeczy skradzionych podczas włamania do magazynu, policjanci znaleźli także rowery, kaski, części rowerowe, narzędzia, sprzęty RTV, części samochodowe, telefony komórkowe. W plecaku 27-latka policjanci znaleźli również ponad 30 g amfetaminy i marihuanę.

Wszyscy trzej mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Nie przyznali się do winy i odmówili składania wyjaśnień. 27-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania narkotyków. – To przestępstwo mężczyzna popełnił w warunkach recydywy. Odbywał już karę więzienia za podobny czyn – mówi podinsp. Barska.

Materiał dowodowy,  zebrany przez policjantów, umożliwił prokuratorowi wystąpienie z wnioskiem o areszt dla podejrzanych. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował szajkę złodziei. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat więzienia.

UWAGA!

Wszystkie osoby, które rozpoznają na zdjęciach przedmioty, utracone w wyniku kradzieży lub włamania, proszone są o pilny kontakt osobisty lub telefoniczny z II komisariatem w Zielonej Górze, ul. Szarych Szeregów 8, tel: 47 795 12 62, 47 795 12 00.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl