Ta akcja policji, dla ciężko chorej dziewczynki z zielonogórskiego szpitala, ściska serca (FILM)

- Kiedy zapytała nas policjantów, czy chcielibyśmy wziąć udział w przedsięwzięciu, odpowiedź była oczywista, jasne, że tak! Od razu przystąpiliśmy do działania. Nagraliśmy wideo, w którym przekazaliśmy Ninie płynące prosto z serca życzenia szybkiego powrotu do zdrowia – mówi sierż. sztab. Biernacka.

Sulęcińska policja wzięła udział w wyjątkowej akcji. Mundurowi nagrali film, w którym przekazują wparcie i życzenia zdrowia dla małych pacjentów dziecięcego oddziału onkologicznego, w tym dla mieszkanki powiatu, 8-letniej Niny. Do szpitala oddelegowano najlepszych funkcjonariuszy – Misie Sulisie, czyli maskotki o super mocach. Dzięki nim, dzieci uśmiechają się i choć na chwilę mogą zapomnieć o problemach. Każdy pacjent, już za kilka dni otrzyma pluszaka, który będzie go wspierał, chronił i pomagał.

Kilka dni temu, sulęcińską jednostkę odwiedziła pani Marta.-  Opowiedziała nam o bardzo przejmującej historii. Jest przyjaciółką rodziny, która przechodzi przez niezwykle trudny i wymagający okres. 8-letnia Nina, mieszkanka naszego powiatu, od ponad miesiąca zmaga się z ostrą białaczką – mówi sierż. sztab. Klaudia Biernacka, rzeczniczka policji w Sulęcinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Z chwilą postawienia diagnozy liczyła się każda minuta. Konieczne było jak najszybsze wdrożenie leczenia. Dziewczynka przebywa obecnie na oddziale onkologii dziecięcej w zielonogórskim szpitalu. Przyjmuje chemię. Ma zapewnioną najlepszą opiekę medyczną.

Pani Marta, wpadła na pomysł, aby wesprzeć bliskie jej osoby w wyjątkowy sposób. Co tydzień, udaje się do różnych instytucji działających na terenie powiatu sulęcińskiego, zachęcając do nagrania filmu z życzeniami powrotu Niny do zdrowia.

Policja nagrała życzenia dla Niny

Dziewczynka, co czwartek otrzymuje nowe nagranie. Widząc bardzo pozytywny odbiór ze strony 8-latki, kobieta postanowiła działać dalej. – Kiedy zapytała nas policjantów, czy chcielibyśmy wziąć udział w przedsięwzięciu, odpowiedź była oczywista, jasne, że tak! Od razu przystąpiliśmy do działania. Nagraliśmy wideo, w którym przekazaliśmy Ninie płynące prosto z serca życzenia szybkiego powrotu do zdrowia – mówi sierż. sztab. Biernacka.

Policjanci zaznaczyli, że zarówno Nina jak i inni pacjenci onkologiczni to prawdziwi bohaterzy. Aby dołożyć małą cegiełkę w walce o ich powrót do zdrowia oddelegowali do szpitala najlepszych funkcjonariuszy – Misie Sulisie, czyli maskotki o super mocach. Dzięki nim, dzieci uśmiechają się i choć na chwilę mogą zapomnieć o problemach.

Każdy pacjent, już za kilka dni otrzyma pluszaka, który będzie go wspierał, chronił i pomagał. -Super bohaterowie z oddziału onkologicznego – wszystko będzie dobrze, musi być! Cała sulęcińska policja trzyma za Was kciuki – mówi sierż. sztab. Klaudia Biernacka.