Te kradzieże bolą nas najbardziej. Wpadł jeden ze złodziejaszków

31-latek włamał się do sześciu altan. Dwie z nich okradł z wartościowych przedmiotów, w tym elektronarzędzi o wartość 1,2 zł. Mężczyzna został zatrzymany, a mienie odzyskane. Policjanci ustalają właścicieli przedmiotów.

O tym, jak dotkliwa potrafi być kradzieże mieniu przekonali się mieszkańcy Sulęcina, a dokładniej właściciele ogródków działkowych. Na przełomie stycznia i lutego czekała na nich niemiła niespodzianka. Ktoś włamał się do ich altan kradnąc przy tym wartościowe sprzęty. Do działania ruszyli sulęcińscy kryminalni.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Bardzo dobre rozpoznanie w środowisku przestępczym dało rezultat w postaci wytypowania sprawcy kradzieży w włamaniem. Okazał się nim 31-letni mieszkaniec Sulęcina. Młody mężczyzna licząc na bezkarność i łatwy zarobek przywłaszczył markowe elektronarzędzia o wartości 1,2 tys. zł.

Policjanci zatrzymali złodzieja i odzyskali utracone mienie. W toku czynności procesowych, funkcjonariusze uzyskali wiedzę, co do kolejnych „włamów” 31-latka. Jego łupem padły między innymi wiertarka, rower górski, aparat fotograficzny oraz kątówka. Oczywiście, również te przedmioty zostały odzyskane.

Policjanci ustalają właścicieli przedmiotów. Proszą wszystkie osoby, które podejrzewają, że padły ofiarą przestępstwa i utraciły wyżej wymienione mienie, o kontakt z sulęcińską policją, w celu identyfikacji i odbioru przedmiotów. Telefon kontaktowy do oficera dyżurnego 47 79 312 11 lub 47 79 312 12.

Wracając do „amatora” działkowych altan, usłyszał on zarzut kradzieży z włamaniem. To jednak nie koniec, w najbliższym czasie lista jego zarzutów wydłuży się o kolejne kradzieże. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

HACK YOUR FUTURE - Najbardziej kreatywny event tego lata!