Tego dzielnicowi ze Świebodzina się nie spodziewali

Podziękowania dla funkcjonariuszy młodszego aspiranta Marcina Marcoli oraz starszego posterunkowego Kamila Boka za błyskawiczną interwencję.

„Bardzo Panu dziękuję, chociaż na piśmie, że ma Pan takich sumiennych w wykonywaniu swoich czynności funkcjonariuszy, na których można polegać i mieć zaufanie” – podziękowania od jednego z mieszkańców dla dwójki dzielnicowych za zaangażowanie i pomoc w rozwiązaniu problemu. Takie słowa budują i zachęcają do jeszcze większego wysiłku, w działaniu na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

Świebodzin. Dzielnicowi dostali list

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Do komendanta policji w Świebodzinie, mł. insp. Marka Kozaneckiego wpłynęło pismo, w którym zawarto podziękowania dla dwójki dzielnicowych, których zaangażowanie i postawa skutecznie doprowadziła do rozwiązania problemu.

W liście, jeden z mieszkańców powiatu świebodzińskiego napisał: „… chciałbym serdecznie podziękować dla funkcjonariuszy młodszego aspiranta Marcina Marcoli oraz starszego posterunkowego Kamila Boka za błyskawiczną interwencję (…) profesjonalne wykonanie swoich czynności”, a w dalszej części również podziękować „… Panu Komendantowi, ze ma takich sumiennych (…) funkcjonariuszy, na których można polegać i mieć pełne zaufanie”.

– Te słowa są nie tylko bardzo miłe, ale także budujące dla wszystkich policjantów i dają ogromną motywację do jeszcze cięższej pracy. Bardzo dziękujemy – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Warto zaznaczyć, że obaj funkcjonariusze zostali na interwencję skierowani poza swoje rewiry i wcześniej sytuacji nie znali, a to świadczy o ich umiejętności, empatii i zaangażowaniu.

Czytaj też – Tragedia na jeziorze Błędno. Utonął mężczyzna

Pomimo różnych zadań, zależnych od wydziału, czy też miejsc, w których służą, każdy z funkcjonariuszy przede wszystkim jest policjantem i ma nieść pomoc. Czasem będzie to reakcja na wykroczenia porządkowe, które są uciążliwe dla innych mieszkańców (zaśmiecanie, spożywanie alkoholu w miejscu publiczny, zakłócanie porządku). Innym razem to zabezpieczenie śladów i wykrycie sprawców przestępstw, eliminowanie zagrożeń w ruchu drogowym aż do profilaktyki, tej wśród najmłodszych i tej wśród seniorów.

W pomoc dla lokalnej społeczności zazwyczaj angażują się dzielnicowi. Znajomość rewiru i złożoności relacji między ludzkich wymaga czasu, jednakże pomaga też doświadczenie w rozwiązywaniu problemów.