Trwa duża akcja lubuskiej drogówki. Mnóstwo patroli na drogach

Trwa duża akcja lubuskiej drogówki.

Od samego rana w piątek, 3 marca, trwa wielka akcja lubuskiej drogówki „Prędkość”. Nadmierna prędkość to wciąż najczęstsza przyczyna drogowych wypadków. Dlatego tak ważne jest, aby ją kontrolować. Zatem noga z gazu, zróbmy to dla własnego bezpieczeństwa.

W 202 r. roku spośród 96 500 ujawnionych przez lubuskich policjantów wykroczeń, aż 5 2450 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. – To nie jest zwykła informacja, ale powinna ona raczej skłaniać do głębokiej refleksji nad sensem takiego stanu rzeczy, i do odpowiedzi na pytanie gdzie się tak spieszymy. Na drugi świat – mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W tym roku 45 proc. ofiar wypadków ze skutkiem śmiertelnych zginęło w wyniku nadmiernej prędkości kierowców, którzy te auta prowadzili. Lubuscy policjanci zarejestrowali od początku roku ponad 12 tysięcy przypadków związanych z przekroczeniem prędkości. Aż 104 kierowców straciło uprawnienia do kierowania za  nadmierną prędkość w obszarze zabudowanym.

Od samego rana w piątek lubuska drogówka prowadzi działania „Prędkość”, podczas których mundurowi mają na celu wyeliminować piratów drogowych i zapewnić bezpieczeństwo wszystkich podróżnym.

Trwa duża akcja lubuskiej drogówki

– Na drogach nie może być miejsca na nieodpowiedzialność o czym doskonale wiedzą policjanci. Kiedy zarejestrują samochód przekraczający prędkość, kierowca musi liczyć się z kontrolą drogową i surowymi konsekwencjami – zaznacza podinsp. Maludy. Te najbardziej poważne to utrata prawa jazdy, wysoki mandat z wieloma punktami karnymi lub nawet obowiązek wytłumaczenia swojego zachowania przed sądem.

Kary za nadmierną prędkość po zmianie taryfikatora nie należą do najtańszych. To jednak nic w porównaniu ze śmiercią w wyniku wypadku lub życiem ze świadomością, że komuś się je odebrało. Działania  „ Prędkość” prowadzone przez lubuskich stróżów prawa potrwają przez cały dzień. Policjanci będą obecni na wszystkich drogach województwa bez względu na jej status.

Mundurowi do walki z piratami drogowymi używają ręcznych mierników prędkości, a także wideorejestratorów zamontowanych w nieoznakowanych radiowozach.