Na jakie aspekty techniczne warto zwrócić uwagę wybierając piłę oraz kosiarkę do ogrodu?

Źródło zdjęcia: Nataliia Melnychuk / Shutterstock.com

Piła do podcinania krzewów oraz kosiarka do koszenia trawy to podstawowe urządzenia ogrodnicze, bez których nie może obyć się niemal żaden ogród. Mimo to, nawet osoby, które regularnie dbają o swój ogródek rzadko dokonują takiego zakupu. W efekcie naturalnie pojawia się pytanie – na co zwrócić uwagę podczas zakupu? W niniejszym artykule wychodzimy temu pytaniu naprzeciw.

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę wybierając piłę do ogrodu? 

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Wybierając piłę łańcuchową akumulatorową można zwrócić uwagę między innymi na pojemność akumulatora i czas pracy na baterii. 

Poza tym, wybierając piłę warto zwrócić uwagę na długość cięcia (np. 45 cm), prędkość zębów ostrza (np. 3000 na minutę), prędkość łańcucha (np. 5 m/s) oraz na wagę i wykonanie urządzenia. Z pozoru wydaje się, że to aspekty techniczne są najważniejsze przy wyborze urządzenia. Jednak waga i to jak piła leży w dłoni jest nie mniej ważne, gdyż ma duży wpływ na komfort podczas wykonywania prac ogrodniczych. 

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę wybierając kosiarki do ogrodu?  

Wybierając solidne kosiarki spalinowe do ogrodu można zwrócić uwagę na takie aspekty techniczne jak pojemność skokowa (liczona w centymetrach sześciennych) oraz moc (liczona w obrotach na minutę). Poza tym, dobrze, gdy kosiarka poza koszeniem ma funkcje mulczowania oraz pozwala na regulację wysokości koszenia trawy. Następny istotny aspekt to pojemność kosza na odpady (niektóre kosiarki mogą wcale nie mieć kosza na odpady, wówczas skoszona trawa zostaje na trawniku co znacząco wpływa na estetykę wykonanej pracy. 

Wiele osób wybierając kosiarkę sprawdza jaki poziom hałasu generuje kosiarka. Co prawda urządzenie spalinowe co do zasady musi wydawać dosyć wyrazisty dźwięk, niemniej jednak niektóre kosiarki są głośniejsze a niektóre nieco cichsze. Zazwyczaj producenci podają poziom hałasu liczony w decybelach.