Kolejna osoba dała oszustom aż… 73 tys. zł. Już nie ma dnia bez oszustwa

Kreatywność oszustów nie zna granic i tym razem udało im się zmanipulować mieszkankę powiatu wschowskiego. Kobieta dała się nabrać na fałszywego „policjanta CBŚP” i straciła 73 tysiące złotych.

W czwartek, 2 marca, w pułapkę oszusta podającego się za policjanta CBŚP wpadła mieszkanka powiatu wschowskiego. Kobieta lekkomyślnie dała się zmanipulować i ze swojego konta bankowego straciła aż 73 tysiące złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na szczęście kolejne przelewy z konta udało się wstrzymać. Gdyby nie to, straty byłyby dużo większe.  

Przypominamy o czujności i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami próbującymi wydobyć od nas jakiekolwiek pieniądze.

Dała oszustom 73 tys. zł

Pamiętajmy, że policjant nie będzie żądał od nas pieniędzy w celu przeprowadzenia czynności, ani nie będzie prosił o hasło i login do bankowości elektronicznej.

Stosowane przez oszustów metody wzbogacenia się cudzym kosztem stanowią już szeroki wachlarz, który z dnia na dzień rozwija się o kolejne innowacyjne pomysły. Przykładów jest mnóstwo, dlatego też zanim podejmiemy decyzję mającą związek z naszymi finansami, które niekiedy stanowią oszczędności naszego życia, sprawdźmy informacje o osobie kontaktującej się z nami.

Toyota Zielona Góra