Trzech pijanych kierowców wpadło w Zielonej Górze. Jeden chciał uciekać (ZDJĘCIA)

Jeden z kierowców na widok policji kontrolującej trzeźwość próbował uciekać zostawiając samochód na jezdni. Nie udało mu się.

Zielonogórska drogówka dziś o godz. 6.30 pojawiła się na ul. Łużyckiej. – Wybieramy różne ulice, czasami pojawiamy się w miejscach, gdzie nasz widok jest dla kierowców zaskoczeniem, jak sami przyznają. Niestety, wyniki pokazują, że akcje muszą być organizowane systematycznie i w różnych częściach miasta  – mówi podinsp. Jarosław Tchorowski, naczelnik zielonogórskiej drogówki.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policjanci stanęli na dwóch pasach i zaczęli kontrolę trzeźwości kierowców. Niestety, wpadło trzech prowadzących na podwójnym gazie. Wszyscy są przestępcami. Grozi im kara do dwóch lat więzienia.

Swoim zachowaniem najbardziej zaskoczył kierowca ze Świebodzina. Na widok policjantów kontrolujących trzeźwość zatrzymał samochód i włączył światła awaryjne. Po czym chciał wysiąść z auta i szybko odejść. Nie udało mu się. Kiedy policjant sprawdzał jego trzeźwość okazało się, że mężczyzna ma promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

„Trzeźwy kierowca” to akcja, którą zielonogórska drogówka prowadzi systematycznie. Policjanci zjawiają się na wybranych ulicach w Zielonej Górze przynajmniej trzy razy w tygodniu. Zgodnie z zapowiedzią insp. Sebastiana Banaszaka, szefa zielonogórskiej policji, kontrole prowadzone są również na terenie powiatu zielonogórskiego. Ostatnio odbyły się w Przylepie i w Sulechowie.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl