Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Trzymał krokodyla nilowego w przybudówce do garażu (FILM, ZDJĘCIA)

Przy współpracy sosnowieckiej policji ze strażą pożarną, krokodyl został odłowiony przez pracowników ZOO i przewieziony do Poznania.

Policjanci z Sosnowca zwalczający przestępczość gospodarczą odebrali krokodyla nilowego przetrzymywanego nielegalnie przez jednego z mieszkańców miasta w domu jednorodzinnym. Zwierzę trafiło pod opiekę ZOO w Poznaniu.

Sosnowieccy policjanci dowiedzieli się, że jeden z mieszkańców dzielnicy Pogoń przetrzymuje w swoim domu dzikie zwierzęta. Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że jest to krokodyl nilowy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Gad znajdował się w przybudówce do garażu należącego do 54-latka. Oprócz niego w basenie mundurowi znaleźli drugiego, martwego krokodyla.

Trzymał w garażu krokodyla nilowego

Zwierzę zostało odebrane właścicielowi. Przy współpracy sosnowieckiej policji ze strażą pożarną, krokodyl został odłowiony przez pracowników ZOO i przewieziony do Poznania. Zostało wszczęte postępowanie dotyczące posiadania i przetrzymywania żywych zwierząt gatunków niebezpiecznych, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Z uwagi na charakter sprawy, zarówno kwalifikacja, jak i jej zakres mogą się zmienić. Obecnie trwają dalsze czynności, które ustalą wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl