Toyota Zielona Góra

Uciekając policji rozbił się peugeotem o drzewo. 23-latek ma zakaz prowadzenia. Znaleziono przy nim narkotyki

Uciekając policji rozbił się peugeotem o drzewo. 23-latek ma zakaz prowadzenia. Znaleziono przy nim narkotyki

Dzielnicowi z Krosna Odrzańskiego po pościgu zatrzymali kierowcą peugeota, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna uciekając rozbił się o drzewo. 23-latek ma zakaz prowadzenia i cofnięte uprawnienia. W dodatku znaleziono przy nim narkotyki.

W czwartek, 7 stycznia, dzielnicowi z krośnieńskiej komendy na ul. Trakt Książęcy w chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę peugeota. – Jednak ten nie zareagował na podawane przez nich sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Połupin, a następnie w kierunku Brzeźnicy – mówi podkom. Justyna Kulka rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Uciekinier pędził peugeotem nie zważając na innych kierowców. Wielokrotnie wyprzedzał inne pojazdy na przejściach dla pieszych, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W Brzeźnicy na łuku drogi kierujący peugeotem stracił panowanie nad kierownicą. Wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Następnie wysiadł z samochodu i uciekał pieszo. Za nim pobiegli policjanci, zatrzymując go po krótkim pościgu.

Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego. Mężczyzna ma sądowy zakaz prowadzenia i decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy nim oraz w jego rzeczach amfetaminę i metaamfetaminę. 23-latkowi pobrano krew do badań od kątem narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Mieszkaniec powiatu nowosolskiego stanie przed sądem za posiadanie narkotyków, przywłaszczenie dowodu osobistego, ucieczkę policji, złamanie sądowego zakazu, a także prowadzenie mimo cofniętych uprawnień. Jeśli badania krwi potwierdzą obecność narkotyków to usłyszy też zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających.

Ponadto odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz inne naruszenia przepisów w ruchu drogowym. Za ucieczkę policji grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra