Uciekał jak szalony policji , bo nie miał prawa jazdy. Teraz 18-latkowi grozi więzienie

Policjanci z żarskiej prewencji zatrzymali po pościgu 18-latka kierującego volkswagenem passatem. 18-latek uciekał przed policjantami, bo nie miał prawa jazdy. Teraz grozi mu kara do nawet 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 kwietnia. Na ul. Warszawskiej w Lubsku policjanci zauważyli kierującego volkswagenem passatem. Mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa, dlatego mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać pojazd i przeprowadzić kontrolę. – Kierowca nie zareagował na sygnały, przeciwnie- przyspieszył i zaczął uciekać przez okoliczne miejscowości – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka policji w Żarach.

Niebezpieczną jazdę 18-latka policjanci przerwali w miejscowości Raszyn. Kierowca został zatrzymany. W volkswagenie był również 17-letni pasażer. Jak się okazało, 18-latek uciekał, bo nie miał uprawnień do kierowania. – Teraz mieszkaniec powiatu żarskiego odpowie nie tylko za wykroczenia dotyczące naruszenia obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa i kierowania bez uprawnień, ale również za przestępstwo związane z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli – mówi kom. Berestecka. 18-latkowi grozi kara do 5 lat więzienia.