Ukradli samochód z wózkiem niepełnosprawnego dziecka. Szuka ich policja

Gorzowscy kryminalni pracują nad kradzieżą volkswagena. W aucie był wózek niepełnosprawnej 10-letniej Ani. Wózek jest niezbędny dla codziennego funkcjonowania niepełnosprawnej dziewczynki.

W niedzielę, 3 marca, gorzowska policja przyjęła zawiadomienie o kradzieży volkswagena passata. Samochód został skradziony nocą między godziną 1.00 a 5.00 nad ranem. Niebieski volkswagen passat o numerach rejestracyjnych FG 1706G stał w miejscu dla osoby niepełnosprawnej koło bloku przy ul. Wróblewskiego 42 C.

Agnieszka Szostak kradzież swojego samochodu zauważyła z samego rana. – Problem w tym, że w samochodzie był wózek inwalidzki do przewozu mojej chorej córeczki – mówi pani Agnieszka.

Polecane  Podejrzana przesyłka w liceum w Zielonej Górze. Ewakuacja uczniów (NOWE INFORMACJE)

– Gorzowscy policjanci pierwsze czynności wykonali od razu po przyjęciu zawiadomienia od właścicielki auta. Nad sprawą pracują kryminalni, którzy na co dzień zajmują się przestępczością samochodową – mówi podkom. Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Policjanci przeglądają zapisy z okolicznych monitoringów. To może pozwolić w ustaleniu kierunku odjazdu skradzionego auta. – Policjanci są zdeterminowani, by odzyskać skradziony pojazd, a także wózek inwalidzki, który był w volkswagenie i jest niezbędny do codziennego funkcjonowania niepełnosprawnego dziecka – mówi podkom. Jaroszewicz.

Polecane  Pijany i naćpany kierowca uciekał sulechowskim policjantom. Jechał pod prąd

Funkcjonariusze liczą także na pomoc mieszkańców Gorzowa, a być może także okolic. Niewykluczone, że auto mogło wyjechać z miasta. Każdy, kto był świadkiem kradzieży niebieskiego passata o nr rej. FG 1707G, lub widział taki samochód w nocy z 2 na 3 marca, proszony jest o kontakt z gorzowską policją. Niewykluczone, że pojazd miał zmienione tablice rejestracyjne.

Wszelkie informację można przekazywać na nr telefonu oficera dyżurnego gorzowskiej komendy 95 738 25 11. Policja zapewnia pełną anonimowość.