Toyota Zielona Góra

Ukradli specjalistycznego mercedesa wartego 85 tys. euro i rozebrali na części

Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut paserstwa. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia

Żarscy kryminalnych odzyskali skradzionego mercedesa sprintera wartego 85 tysięcy euro. Niestety został już rozebrany na części. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 29 i 26 lat. Usłyszeli zarzuty paserstwa. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

We wtorek, 20 kwietnia, kryminalni z żarskiej komendy ustalili, że na posesji w jednej z miejscowości w okolicy jest kradziony bus. Policjanci pojechali w ustalone miejsce. Tam zastali dwie osoby, które rozkręcały mercedesa sprintera. – Mężczyźni zdążyli już częściowo rozebrać specjalistyczny samochód – mówi kom. Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji.

Policjanci sprawdzili pojazd w policyjnych bazach danych i potwierdzili, że został on ukradziony w Niemczech.

29-latek i 26-latek zostali zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu. Po wykonaniu czynności procesowych na miejscu zdarzenia, odzyskany pojazd został zwrócony właścicielowi. Jego wartość wyceniono na 85 tys. euro.

Podejrzani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut paserstwa. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 10 lat więzienia.

Toyota Zielona Góra