W Chynowie doszło do uszkodzenia gazociągu

Na ul. Truskawkową w Chynowie pojechały trzy jednostki zielonogórskiej straży pożarnej. Wezwano również policję.

– Do uszkodzenia gazociągu doszło podczas robót budowlanych – informuje st. kpt. Ryszard Gura, rzecznik zielonogórskich strażaków. Alarm został wszczęty około godz. 9.20.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejsce pojechała również wezwana policja. Mundurowych i pogotowie gazowe zaalarmowali ludzie, którzy słyszeli syczenie i zapach gazu unoszący się w powietrzu. Na ul. Truskawkową pojechały również trzy wozy straży pożarnej.

Na szczęście awarię udało się szybko usunąć. – Uszkodzona rura została przez nas zabezpieczona. wycieku gazu już nie ma – mówi st. kpt. Gura.

To piąta taka awaria w tym roku w Zielonej Górze. Zielonogórscy strażacy przeszli szkolenie z zakresu radzenia sobie z gazowymi awariami. 12 maja doszło do uszkodzenia rury gazowej przy ul. Podgórnej. Gazociąg rozerwała koparka. Koparka również uszkodziła rurę gazową przy zbiegu ulic Tylnej i Sikorskiego. Do zdarzenia doszło 8 maja. Konieczna była wtedy ewakuacja mieszkańców. 15 lutego podczas wykopów osuwająca ziemia rozszczelniła zawór gazowy koło stacji benzynowej przy ul. Łużyckiej.

Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl