Toyota Zielona Góra

W kieszeni bluzy wiszącej na płocie znaleźli 14 tys. euro

Mieszkanka województwa opolskiego straciła zarobione za granicą pieniądze, kiedy pokazała zawartość portfela nieznajomym mężczyznom

Mieszkańcy jednej z posesji w miejscowości Krzywdy (wo. podkarpackie) w kieszeni bluzy zawieszonej na ich ogrodzeniu znaleźli blisko 14 tys. euro, karty bankomatowe oraz prawo jazdy. Uczciwi znalazcy zgłosili sprawę na policję. Zguba trafiła do właściciela.

W ubiegły piątek z niecodzienną sytuacją spotkali się właściciele jednego z domów w miejscowości Krzywdy, w gminie Jeżowe. Jak się okazało, listonosz przechodzący obok ich posesji, zauważył leżącą na ziemi bluzę sportową, podniósł ją i powiesił na ogrodzeniu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Kiedy 41-letni właściciel posesji zauważył górną część garderoby na swoim ogrodzeniu, nie spodziewał się znalezienia takiej zawartości w jej kieszeniach. Mężczyzna znalazł 14 tys. euro, cztery karty bankomatowe i prawo jazdy. Zaskoczeni niecodziennym znaleziskiem gospodarze zawiadomili policjantów i bank, którego pracownicy dotarli do właściciela i poinformowali go zgubie.

Okazał się nim 53-letni mieszkaniec Wielkopolski. Mężczyzna tego dnia wykonywał pracę w tym rejonie i po jej zakończeniu, w pośpiechu nie zorientował się, że zapomniał zabrać wcześniej zdjętej bluzy.

Szczęśliwy właściciel podziękował uczciwym znalazcom.

Toyota Zielona Góra