Toyota Zielona Góra

W swojej firmie miał ,,lewy” tytoń i wtedy weszła policja

Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 40 tys. zł.

Kryminalni z komisariatu w Skwierzynie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego z Gorzowa zabezpieczyli ponad 37 kilogramów krajanki tytoniowej bez znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 40 tys. zł. Do sprawy został zatrzymany 52-letni mężczyzna z powiatu międzyrzeckiego.

W środę, 4 listopada, skwierzyńscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego udali się na przeszukanie do firmy jednego z mieszkańców Skwierzyny. Jak ustalono miał tam mieć nielegalny tytoń.

Po wejściu do jednego z pomieszczeń policjanci znaleźli krajankę tytoniową bez akcyzy – ponad 37 kilogramów tytoniu do palenia. Wszystko było spakowane w foliowych workach. Znaleziono też pojemnik i mieszadło do tytoniu.

Towar oraz urządzenia służące do robienia krajanki zostały zabezpieczone. Szacunkowe  uszczuplenie Skarbu Państwa wynosi niemal 40 tys. zł. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania ,,lewego” tytoniu. Grozi mu kara do trzech lat więzienia oraz wysoka grzywna.