W Zielona Górze trwa budowa gigantycznego kąpieliska na 1,5 tys. osób (FILM, ZDJĘCIA)

Inwestycja jest warta 90 mln zł. Zostanie sfinansowana z unijnej oraz miejskiej kasy. fot. poscigi.pl

W Zielonej Górze trwa budowa gigantyczne kąpielisko na 1,5 tys. osób. Buduje je zielonogórski magistrat. Wśród atrakcji znajdą się zjeżdżalnie, basen, boiska oraz strefa do grillowania.

Budowa kąpieliska w Ochli, dzielnicy Zielonej Góry trwa. – Trwa budowa pięknego i wielkiego kąpieliska. Wierzę w to, że przypadnie on do gustu wszystkim mieszkańcom – napisał prezydent Zielnej Góry Janusz Kubicki.

Kąpielisko z okolicznymi atrakcjami zmieści jednocześnie aż 1,5 tys. osób. – Inwestycja musi mieć rozmach. Mimo że jesteśmy otoczeni akwenami, w Zielonej Górze brakowało takiego kąpieliska – mówił Andrzej Bocheński, radny klubu Zielona Razem, jeden z inicjatorów pomysłu powstania kąpieliska. Inwestycja jest warta 90 mln zł. Zostanie sfinansowana z unijnej oraz miejskiej kasy.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Ochla. Trwa budowa kąpieliska

Kąpielisko w Ochli ma swoją wieloletnią tradycję. Pierwszy raz jednak zostanie zbudowane z tak wielkim rozmachem. Wśród atrakcji będą zjeżdżalni oraz nowy basen o powierzchni ok. 2 tys. m.kw. Na budowanym kąpielisku powstaną piaszczyste i trawiaste plaże. Będzie boiska m.in. do siatkówki, strefa chillout’u z miejscem na grilla i gastronomią oraz wodny zakątek dla małych dzieci.

Wśród zaplanowanych atrakcji będzie również miejsce do paddle, czyli sporty z elementami tenisa i squasha.