Śmiertelny wypadek na A18. Laweta uderzyła w ciężarówkę. Na miejscu żarska policja

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek, 9 stycznia, na autostradzie A18 w powicie żarskim, tuż przy granicy z Niemcami. Kierujący lawetą uderzył w tył ciężarówki. Mężczyzna zginął na miejscu.

Do śmiertelnego wypadku doszło na autostradzie A18 po godz. 18.00. Kierujący lawetą jechał w kierunku z Niemcami. Z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn uderzył w tył ciężarówki. Na miejsce wypadku dojechały wozy straży pożarnej, karetka pogotowia ratunkowego oraz żarska policja.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Śmiertelny wypadek na A18

Na trasie ruszyła akcja ratunkowa. Siła zderzenia pojazdów była potężna. Przód lawety został zmiażdżony. Kierowca został wyciągnięty z lawety. – Niestety mężczyzna kierujący lawetą zginął na miejscu wypadku – mówi nadkom. Aneta Berestecka, rzeczniczka policji w Żarach.

Ruch w kierunku granicy z Niemcami odbywa się jednym pasem autostrady A18. Na miejscu pracują żarscy policjanci oraz prokurator. – Trwa wyjaśnianie przyczyny oraz okoliczności w jakich doszło do tragicznego wypadku – mówi nadkom. Berestecka. Utrudnienia na trasie potrwają kilka godzin.