Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

W Zielonej Górze wpadło sześciu pijanych kierowców (ZDJĘCIA)

Rekordzistką okazała się kobieta jadąca volkswagenem na świebodzińskich numerach rejestracyjnych, wydmuchała ponad 1,5 promila.

Dziś akcja „Trzeźwy kierowca” została przeprowadzona na ul. Kożuchowskiej. Policjanci sprawdzali trzeźwość wszystkich przejeżdżających kierowców, patrole stały również na bocznych ulicach. Od godz. 6.30 do godz. 8.30 wpadło sześć osób, które prowadziły po pijanemu.

Niechlubną rekordzistką okazała się kobieta, która wydmuchała ponad 1,5 promila alkoholu. Jechała volkswagenem na świebodzińskich numerach rejestracyjnych. W radiowozie przyznała, że niedawno piła alkohol. Zdecydowała się jednak wsiąść za kierownicę mimo, że była upita. Grozi jej teraz kara do dwóch lat więzienia.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

„Trzeźwy kierowca” to akcja zapoczątkowana przez insp. Sebastiana Banaszaka, szefa zielonogórskiej policji. Wypowiedział on wojnę pijanym za kółkiem. Pierwszy raz w kraju, policja sprawdza trzeźwość kierowców na tak dużą skalę. Pierwszy raz w alkomat dmuchają wszyscy przejeżdżający wybraną drogą kierowcy. Efekt powala. W trzy miesiące wpadło już ponad 130 pijanych kierowców.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl