Wielka akcja zielonogórskiej policji w andrzejkowy weekend

– Zadbamy o to, żeby mieszkańcy miasta i powiatu dojechali lub doszli na imprezy andrzejkowe bezpiecznie i potem z nich spokojnie wrócili do swoich domów – zapowiada insp. Sebastian Banaszak, komendant zielonogórskiej policji.

Na ulicach Zielonej Góry i na terenie powiatu w andrzejkowy weekend, każdego dnia pojawi się ponad 100 policjantów z różnych wydziałów. Będzie to drogówka, patrolówka oraz kryminalni.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Akcja rozpocznie się w piątek wieczorem i potrwa do niedzieli do rana. Policjanci będą mieć na oku około 50 lokali rozrywkowych w mieście i na terenie powiatu. Doświadczenie uczy policjantów, że zgromadzenie się dużej liczby uczestników imprez, w których znaczną rolę odgrywa alkohol, może spowodować wzrost liczby zakłóceń bezpieczeństwa i porządku publicznego. Działaniami osobiście kierować będzie insp. Sebastian Banaszak, komendant zielonogórskiej policji. – Chodzi nam przede wszystkim o zapewnienie mieszkańcom bezpiecznej drogi na imprezy i spokojnego powrotu do domów po zabawach – mówi szef zielonogórskiej policji.

Policjanci przewidują możliwość wystąpienia aktów chuligańskich, mają na uwadze również wzrost liczby pijanych kierowców lub prowadzących pod wpływem narkotyków.

Policjanci z drogówki w trakcie zbliżającego się weekendu przeprowadzą również na drogach powiatu działania  „Trzeźwy kierowca”. Kontrole odbędą się o różnych porach dnia i nocy.

Toyota Zielona Góra
Reklama pościgi
Eko pol - Poscigi.pl