Winobranie 2022. Zielonogórska policja gotowa. Nawet 150 policjantów dziennie zadba o bezpieczeństwo

Zielonogórscy policjanci przygotowani do imprez związanych z obchodami Dni Zielonej Góry czyli Winobranie 2022. To ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne, ale policjanci mają już wieloletnie doświadczenie w zabezpieczeniu tak dużej imprezy, do której przygotowywali się od wielu tygodni.

Winobranie 2022. Trwają ostatnie przygotowania do tegorocznego Winobrania. Zielonogórscy policjanci podczas odpraw dopracowują ostatnie szczegóły zabezpieczenia imprez i dyslokacji służb podczas wszystkich dni i imprez towarzyszących.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

150 policjantów w weekendy

Aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom miasta, a także winobraniowym gościom, do służby zostanie skierowanych ponad 100 policjantów dziennie, a podczas weekendów nawet 150 policjantów. O bezpieczeństwo na Jarmarku Winobraniowym, a także podczas wszystkich imprez towarzyszących będą dbać zarówno mundurowi jak i policjanci po cywilnemu.

Podczas tegorocznego Winobrania zielonogórskich policjantów wspomagać będą słuchacze Szkoły Policji w Katowicach, a ponadto policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji i Wydziału Konwojowego oraz policjanci ruchu drogowego z komend powiatowych województwa lubuskiego.

Policję w działaniach na rzecz bezpieczeństwa wszystkich uczestników jak co roku wspierać będą także inne służby, które delegują do pomocy swoich funkcjonariuszy.  Jak co roku wraz z policjantami współdziałać będą Departament Bezpieczeństwa  i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zielona Góra, strażacy, Ratownicy ze Sztabu Ratownictwa Zielona Góra, Żandarmeria Wojskowa oraz uczniowie z klasy policyjnej Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku.

Sztab Winobranie w komendzie miejskiej

Główny sztab winobraniowy będzie mieścił się w komendzie miejskiej i będzie działał niezależnie od dyżurnego jednostki. Część policyjnych patroli będzie odpowiedzialna za bezpieczeństwo uczestników oraz zabezpieczenie imprez związanych z Winobraniem, natomiast dyżurny jednostki będzie kierował patrole do bieżącej obsługi zdarzeń na terenie miasta i powiatu.

Jak co roku, ogromnym wsparciem dla policjantów i służb porządkowych będzie miejski monitoring, którego sieć składająca się z kilkudziesięciu kamer o doskonałej jakości obrazu jest rozmieszczona między innymi w obrębie deptaka i jego okolicach. Kamery monitorujące nagrywają to co dzieje się w mieście, a osoby je obsługujące będą miały za zadanie natychmiast powiadamiać policjantów, gdy tylko zauważą coś niepokojącego.

Świadomość obecności nowoczesnego miejskiego monitoringu z pewnością ostudzi zapał osób chcących zachowywać się niezgodnie z prawem.