Toyota Zielona Góra

Dwa kradzione samochody warte 570 tys. zł odzyskała straż graniczna. To kamper i hyundai (ZDJĘCIA)

Funkcjonariusze ze wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku zatrzymali dwa pochodzące z kradzieży pojazdy. Wartość obu aut wyceniono na 570 tysięcy złotych.

Pierwszy samochód funkcjonariusze polsko-niemieckiego patrolu zatrzymali w środę 31 sierpnia niedaleko Świecka. Hyundai Kona, którego kierowcą była 47-letnia Polka przyjechał z Niemiec i kierował się w głąb Polski. Kierującej pojazdem kobiecie towarzyszyła 44-letnia obywatelka Kenii. Podczas kontroli, zdenerwowana bardzo kobieta nie przedstawiła żadnych dokumentów należących do pojazdu.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze szybko zauważyli, że tablice rejestracyjne założone na pojeździe są podrobione, a w bagażniku hyundaia ujawnili oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne pojazdu.

Odzyskali kradzione samochody

Podczas sprawdzenia w poszukiwawczych bazach danych okazało się, że zatrzymany pojazd figuruje jako pochodzących z kradzieży na terenie Niemiec. Z uwagi na to obywatelka naszego kraju oraz towarzysząca jej cudzoziemka zostały zatrzymane.

Dalsze czynności w sprawie kradzieży hyundaia wartego 70 tysięcy złotych prowadzą policjanci ze Słubic.

Kolejny kradziony pojazd funkcjonariusze SG ujawnili w czwartek, 1 września, kilka minut po północy na jednym z parkingów w Słubicach. Uwagę mundurowych zwrócił stojący na parkingu kamper marki Mercedes Sprinter.

Osobą, która siedziała za kierowcą był 57-letni obywatel Niemiec, który do kontroli okazał funkcjonariuszom fikcyjny dokument.  W trakcie dokonanych sprawdzeń okazało się, że mercedes o wartości 500 tys. zł skradziony został na początku sierpnia na terenie Niemiec.

Z uwagi na to obywatel Niemiec został zatrzymany, a następnie przekazany w ręce policjantów ze Słubic, którzy prowadzić będą dalsze postępowanie w tej sprawie.