Co czeka nas na tegorocznym Winobraniu, które odbędzie się w dniach od 9 do 17 września. Tegoroczne świętowanie zamknie obchody 800-lecia Zielonej Góry oraz 700-lecia uzyskania praw miejskich.
Odsłonięcie historycznego muralu na Areszcie Śledczym. Wypuszczenie w „kosmos” balonu z sadzonką winorośli z lokalnej winnicy. Odsłonięcie muralu Maryli Rodowicz, honorowej obywatelki Miasta Zielona Góra. Oficjalne odsłonięcie rzeźby „Generacje” autorstwa Oskara Zięty.
Miasto przygotowało wiele więcej winobraniowych atrakcji. Fundacja Tłocznia ponownie zaprasza do zwiedzania historycznych piwnic winiarskich w centrum Winnego Grodu. Oprócz tego degustacje, spotkania z sommelierami i winiarzami, a także spacery poświęcone tradycji winiarskiej w mieście.
O winie porozmawiamy także w Miasteczku Winiarskim przy ratuszu oraz podczas wycieczek do lokalnych winnic słynnymi już WinoBusami.
Winobranie 2023 w Zielonej Górze
Jak Winobranie to oczywiście nie może zabraknąć świetnej muzyki, której posłuchamy na trzech scenach: na Placu Powstańców Wielkopolskich, Placu Teatralnym oraz na Winnym Wzgórzu przy Zielonogórskiej Palmiarni.
Koncerty odbędą się w różnorodnych gatunkach muzycznych, od rapu, popu czy rocka aż po dźwięki muzyki elektronicznej.
Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Scena na Placu Powstańców Wielkopolskich:
9 września Filharmonia Zielonogórska koncert, Hommage à Blues Brothers” pod dyrekcją Sebastiana Perłowskiego soliści: Jolanta Szczepaniak, Maciej Miecznikowski, Zbigniew Zamachowski
10 września – Elektryczne Gitary
11 września – Maryla Rodowicz
12 września – Kuba Badach
13 września – Smolasty
14 września – Sara James
15 września – Brodka
16 września – T.Love
Korowód obędzie się 16 września. Start o godz. 12.00. Korowód Winobraniowy przejdzie al. Konstytucji 3. Maja.