Miodobranie w Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze

W sobotę, 2 września, w godzinach 10:00–14:00, w Ogrodzie Botanicznym, będziemy mieli przyjemność uczestniczyć w bardzo słodkim wydarzeniu. To IV Lubuskie Miodobranie organizowane przez Lubuski Związek Pszczelarzy w Zielonej Górze.

Podczas wydarzenia, uczestnicy będą mogli wziąć udział w degustacji miodów, w konkursie  „Na najlepszy miód z lubuskich pasiek”, nauczą się budowy domków dla zapylaczy i zbijania ramek. Wiele atrakcji czeka również tych najmłodszych : wyklejanki, koło fortuny i animacje o tematyce pszczelarskiej.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Miodobranie w Zielonej Górze

Celem całego wydarzenia jest edukacja na temat pszczelarstwa. W jaki sposób jest produkowany miód? Czy to zajęcie jest trudne? 

Jak zacząć przygodę z pszczelarstwem? Na te pytania i wiele innych znajdziecie odpowiedź na Miodobraniu w Ogrodzie Botanicznym, już w tą sobotę ( 02.09.2023). Organizatorzy chcą zachęcić do kupowania miodów lokalnych pszczelarzy.

W programie: warsztaty i wykłady dla początkujących i zaawansowanych pszczelarzy oraz mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci. Będą też stoiska, na których kupimy miód.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 2 września 2023 roku w godzinach 10:00 – 14:00 w Ogrodzie Botanicznym.