Wpadł diler handlujący jednym z najbardziej uzależniających narkotyków na świecie

37-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Kryminalni z Sulęcina zatrzymali 37-latka, handlującego jednym z najbardziej uzależniających narkotyków na świecie, heroiną. Dilerowi grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

W środę, 17 lutego, sulęcińscy kryminalni zatrzymali 37-latka. Jak ustalili to diler handlujący jednym z najbardziej uzależniających narkotyków na świecie, heroiną. Policjanci znaleźli przy mężczyźnie foliowe kulki, w których znajdowały się porcje heroiny. Diler miał narkotyki ukryte w specjalnie przygotowanej skrytce w bieliźnie.

Diler usłyszał zarzuty. 37-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Heroina uzależnia od razu. Już pierwsza dawka narkotyku powoduje wyrzut dopaminy na poziomie ośrodka nagrody w mózgu, prowadząc do uzależnienia psychicznego, czyli niemożliwej do opanowania chęci ponownego zażycia.

To wyjątkowo niebezpieczny narkotyk, ponieważ jego śmiertelna dawka jest zaledwie pięciokrotnie wyższa od tej potrzebnej do wprowadzenia człowieka w stan odurzenia.  Heroina niszczy organy wewnętrzne, w tym mózg, serce, nerki i naczynia krwionośne.

Toyota Zielona Góra