Koronawirus. Sytuacja się pogarsza, przybywa zakażeń. W szpitalu w Zielonej Górze brakuje miejsc

Koronawirus. Sytuacja się pogarsza, przybywa zakażeń

W sobotę, 27 lutego, ministerstwo zdrowia poinformowało o 383 nowych zakażeniach w woj. lubskim. W kraju ostatniej doby ciągu doszło 12 100 nowych osób zakażonych koronawirusem.

Robert Górski, lekarz zielonogórskiego pogotowia ratunkowego poinformował, że pacjenta karetką zawieźli do szpitala w Gorzowie. – Fanatyków teorii „fałszywej pandemii” pozdrawiamy z oddalonego o 110 km Gorzowa Wlkp., do którego wozimy dzisiaj zielonogórzan z udarami mózgu z powodu braku wolnych łóżek w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze – napisał R. Górski.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Dodał, że niestety wracamy do sytuacji z listopada 2020 r. – Za chwilę ludzie ponownie będą umierać w domach i nikt do nich nie przyjedzie na czas, ponieważ Zespoły Ratownictwa Medycznego utkną pod przepełnionymi szpitalami – podkreślił R. Górski.

W sobotę, 27 lutego, w woj. lubuskim przybyły 383 osoby zakażone koronawirusem. Zmarło 8 osób. Na kwarantannach przebywa 6185 osób.

W sobotę, ministerstwo zdrowia poinformowało o 12 100 nowych osobach zakażonych koronawirusem. W piątek liczba zakażonych wyniosła o 11 539.

Od soboty do zakrywania twarzy można używać tylko maseczek. W woj. warmińsko-mazurskim ponownie zostaną zamknięte hotele, kina, teatry i obiekty sportowe. W klasach 1-3 szkół podstawowych uczniowie nadal będą na zdalnym nauczaniu. Nauka zdalna również w klasach 4-8 szkół podstawowych, szkołach średnich, w technikach i szkołach wyższych.

Reklama pościgi