Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Wybrano nazwę dla kąpieliska w Ochli

– To będzie H2Ochla – mówi radny Filip Gryko, jest pomysłodawca inicjatywy. fot poscigi.pl

H2Ochla, tak będzie się nazywało nowe kąpielisko w Ochli. O nazwie zdecydowali zielonogórzanie w ramach konsultacji społecznych.

– To będzie H2Ochla – mówi radny Filip Gryko, jest pomysłodawca inicjatywy. Prace związane z nowym kąpieliskiem w Ochli znajdują się już na końcowym etapie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Oddaliśmy decyzję w ręce zielonogórzan, bowiem chcemy, aby mieli, jak największy wpływ na miasto. To przecież dla nich powstaje nowe kąpielisko – podkreśla radny Gryko. I dodaje, że podobne rozwiązanie sprawdziło się już wcześniej m.in. w kwestii Sky Parku, który powstał na dachu wielopiętrowego parkingu przy Palmiarni.

Zielonogórzanie wybierali spośród pięciu zgłoszonych wcześniej nazw. Zwycięska okazała się H2Ochla zdobywając aż 528 głosów. Na kolejnych miejscach znalazła się Ochlolandia z 267 głosami Ochla Splash zdobywając 263 głosy, ChOchla dostała 252 głosy i 10 głosów Kolorado.

Jest nazwa dla kąpieliska w Ochli

Budowa kąpieliska to kolejny krok do tego, aby Zielona Góra była jeszcze atrakcyjniejsza zarówno dla przyjezdnych, turystów, jak i samych mieszkańców. – Zielonogórzanie wybrali fajną nazwę i teraz cierpliwie musimy poczekać na otwarcie. Jestem jednak przekonany, że to będzie fantastyczne miejsce, które przyniesie wiele radości nam wszystkim – podkreśla radny Gryko.

Oprócz i zjeżdżalni i nowego basenu o powierzchni ok. 2 tys. mkw na budowanym kąpielisku powstaną piaszczyste i trawiaste plaże, boiska m.in. do siatkówki, strefa chillout’u z miejscem na grilla i gastronomią czy też wodny zakątek dla maluchów.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl