Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Kilkanaście ataków oszustów w Świebodzinie. Tym razem seniorzy byli sprytniejsi

Na dwanaście prób oszustw na seniorach, dwanaście było nieudanych. Do mieszkańców powiatu świebodzińskiego dzwonili przestępcy, którzy próbowali ich oszukać i pod różnymi legendami wyciągnąć oszczędności ich życia.

Pod koniec ubiegłego miesiąca doszło jednego dnia aż do dwunastu prób oszukania starszych ludzi. Na telefony stacjonarne dzwoniono pod różnymi legendami i próbowano nakłonić seniorów by oddali swoje pieniądze.

– Szczęśliwie każdy telefon trafił na ostrożnego i świadomego zagrożeń rozmówcę i w żadnym przypadku nie doszło do przekazania pieniędzy – mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Policyjne działania profilaktyczne oraz informacje w mediach mają na celu zapobieganie oszustwom i w konsekwencji utracie oszczędności wielu mieszkańców. Kiedy dochodzi do próby oszustwa, musimy wiedzieć, jak je rozpoznać i jak się przed nimi obronić.

Kilkanaście ataków oszustów w Świebodzinie

– Dlatego też policjanci, media, a także pracownicy różnych instytucji, w tym banków ostrzegają przed oszustwami i podają sposoby ich działania – mówi asp. Ruciński.

Im więcej osób będzie świadomych co do sposobów działań oszustów, tym większa szansa, że nie padną ich ofiarą.

Toyota Zielona Góra - poscigi.pl
Pizzeria Roma w Zielonej Górze - poscigi.pl