Wyłudzał dekodery telewizji cyfrowej

Policjanci z żagańskiego zespołu do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli postępowanie przeciwko 29-letniemu mężczyźnie, który usłyszał 16 zarzutów wyłudzenia dekoderów i usług telewizji cyfrowej.

W sierpniu tego roku policjanci z Żagania wszczęli dochodzenie w sprawie oszustw przy zawieraniu umów dotyczących usług płatnej telewizji cyfrowej. Ustalili, że 29-letni mieszkaniec Małomic w ciągu dwóch miesięcy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,  zawarł aż 16 umów z przedstawicielami telewizji cyfrowych, wyłudzając dekodery cyfrowe i ich usługi .

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Mężczyzna umowy zawierał z wieloma przedstawicielami telewizji cyfrowej w Żaganiu, Szprotawie, Wrocławiu i Kłodzku. Zdarzało się, że jednego dnia w różnych punktach zawierał kilka umów dotyczących usług telewizji cyfrowej i od razu sprzedawał dekodery.

Ustalono, że podejrzany o wyłudzenia po opuszczeniu punktu dystrybucji usług telewizji cyfrowej proponował przechodniom sprzedaż nowych fabrycznie dekoderów za około 200 zł. 29-latek nie wywiązał się z żadnej umowy zawartej z telewizją cyfrową i nie płacił abonamentu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży dekoderów przeznaczał na narkotyki.

Po zebraniu materiału dowodowego mężczyzna usłyszał 16 zarzutów popełnienia przestępstwa oszustwa. Podejrzany przyznał się do winy. W czasie przesłuchania  wyjaśnił, że na pomysł związany z tym procederem wpadł oglądając reklamy telewizji cyfrowych.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji oraz poręczenie majątkowe. Straty związane z tymi oszustwami zostały oszacowane na ponad 12 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.