Tragedia pod Nową Solą. Zginęły dwie osoby (ZDJĘCIA, SZCZEGÓŁY)

Nowosolska policja zatrzymała kierowcę tira, który jest podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na krajowej „trójce” na wysokości Niedoradza pod Nową Solą. Ofiary to mieszkańcy gminy Nowe Miasteczko.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj wieczorem. – Kierowca ciężarówki nie bacząc na fatalne warunki na trasie zaczął wyprzedzać inną ciężarówkę – informuje st. sierż. Katarzyna Wąsowicz, rzeczniczka nowosolskiej policji. Tir otarł się o wyprzedzaną ciężarówkę. – Po chwili doprowadził do czołowo bocznego zderzenia z volkswagenem passatem – mówi st. sierż. Wąsowicz.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Na miejscu zginął kierowca i pasażerka volkswagena passata. To mieszkańcy gminy Nowe Miasteczko. Kierowca tira został zatrzymany przez nowosolską policję.

Wczoraj na trasie panowały fatalne warunki. – Gęsta mgła spowodowała, że widoczność była ograniczona do kilkunastu metrów – mówi st. sierż. Wąsowicz. Na zdjęciach widać jak fatalna była widoczność w miejscu wypadku.

W gęstej mgle kobieta dojeżdżająca do miejsca zdarzenia nie dostrzegła radiowozu, który stał z włączonymi „błyskami” i uderzyła w policyjny samochód. Na szczęście jechała wolno i była to tyko kolizja.

Toyota Zielona Góra
Eko pol - Poscigi.pl