Zastępca komendanta lubuskiej policji został zastępcą komendanta szkoły policji w Pile

Insp. Mracin Sapun ukończył szereg szkoleń i kursów zawodowych. Był wielokrotnie nagradzany i odznaczany.

W poniedziałek, 17 czerwca, odbyło się uroczyste pożegnanie z garnizonem lubuskim dotychczasowego zastępcy komendanta lubuskiej policji, insp. Marcina Sapuna. Przez 26 lat pełnił służbę i nadzór w pionie kryminalnym. Decyzją komendanta głównego policji on teraz pełnił obowiązki zastępcy komendanta Szkoły Policji w Pile.

– Nie jest to dla mnie miła chwila, bo ja szybko przyzwyczajam się do ludzi. Tym bardziej jeśli praca dobrze idzie i wiele rzeczy wychodzi to powinno się walczyć dalej. Patrząc jednak na komendanta Marcina myślę, że spełni się on w Szkole Policji w Pile – powiedział inspektor Jerzy Czebreszuk, szef lubuskiej policji.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

To szkoła o profilu kryminalnym. Doświadczenie zawodowe i praktyka insp. Sapuna się tam przydadzą.

– To już 26 lat w tym garnizonie. Pamiętam swój pierwszy dzień służby jak by to było dzisiaj. Zacząłem od policjanta służby patrolo-interwencyjnej w komendzie w Żaganiu i tak przez poszczególne szczeble piąłem się aż do stanowiska zastępcy komendanta lubuskiej policji – mówił insp. Sapun, który obejmuje stanowisko zastępcy komendanta Szkoły Policji w Pile.

Insp. Sapun wstąpił do policji w 1998 r. Jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Karierę zawodową rozpoczął w rodzinnym mieście. Najpierw pełnił służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym, a następnie pracował w Wydziale Dochodzeniowo–Śledczym.

Insp. Sapun zastępcą komendanta szkoły policji w Pile

W 2003 r. rozpoczął służbę w Wydziale do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, a następnie w Centralnym Biurze Śledczym Policji.

Od 2007 r. związany był z komendą miejską policji w Zielonej Górze, gdzie pełnił funkcję Naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Wydziału Dochodzeniowo–Śledczego. W 2016 r. objął stanowisko zastępcy komendanta powiatowego w Słubicach, a następnie w grudniu tego samego roku został mianowany na stanowisko I zastępcy komendanta miejskiego w Zielonej Górze.

W 2021 r. został powołany na stanowisko komendanta policji w Żaganiu. Od 11 marca 2024 r. objął obowiązki na stanowisku zastępcy komendanta lubuskiej policji, gdzie nadzorował pion kryminalny. 

Insp. Sapun  ukończył szereg szkoleń i kursów zawodowych. Był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał między innymi Srebrny Medal „Za Długoletnią Służbę” oraz Srebrną i Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”.