Euro 2024: te rzeczy warto wiedzieć przed turniejem

Mistrzostwa Europy 2024 coraz bliżej! Jeśli nie byłeś do tej pory na bieżąco z najważniejszymi informacjami, to nie martw się, mamy dla Ciebie praktyczne kompendium wiedzy. Zapraszamy do lektury!

Kiedy odbędzie się Euro 2024?

Wielka inauguracja będzie mieć miejsce 14 czerwca w Monachium. Cała impreza potrwa miesiąc, a mecz finałowy odbędzie się w Berlinie 14 lipca. Przez ten czas wszystkich kibiców czekają ogromne emocje. Na spotkania naszych Orłów i nie tylko, można stawiać już zakłady sportowe. Polska reprezentacja swój pierwszy mecz rozegra 16 czerwca.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

W jakich miastach będą rozgrywane mecze?

Euro 2024 będzie rozgrywało się na terenie dziesięciu niemieckich miast. Oprócz wymienionych już Monachium i Berlina, kibice zapełnią również stadiony w Kolonii, Dortmundzie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Gelsenkirchen, Hamburgu, Lipsku oraz Stuttgarcie. Największy obiekt znajduje się w stolicy Niemiec i może pomieścić aż 70 000 kibiców.

Ile reprezentacji bierze udział?

Na mistrzostwach pojawią się 24 reprezentacje. To oznacza, że rozegranych zostanie wiele ekscytujących spotkań. Liczba drużyn została poszerzona względem poprzednich turniejów. Zyskali na tym między innymi Polacy, którzy dzięki temu zabiegowi rzutem na taśmę dostali się na Euro 2024 za pośrednictwem systemu barażowego. Jedyną drużyną, która nie musiała przechodzić etapu kwalifikacji, była reprezentacja Niemiec, która jako gospodarz miała zagwarantowany udział w turnieju.

Z tymi drużynami zmierzą się Polacy

Polacy mają przed sobą kilka spotkań z rywalami. Trafiliśmy do grupy z Francją, Holandią oraz Austrią. Nasza drużyna miała dużo czasu, aby przygotować się na każdego z tych przeciwników. Ostatecznie jednak to boisku zweryfikuje, która reprezentacja wyjdzie z tego starcia zwycięsko.

Niektórzy kibice sugerują również, że obecność w grupie może nam wyjść na dobre. Na poprzednich turniejach często mówiło się, że trafialiśmy na stosunkowo łatwych rywali. Później jednak okazywało się, że te drużyny potrafiły nam się postawić i odebrać cenne punkty. Dlatego być może to dobrze, że teraz to nas nie stawia się w roli faworytów, dzięki czemu musimy być skoncentrowani na każdym rywalu.

Jesteśmy również ciekawi, jak polski selekcjoner przygotuje tę kadrę. Jeszcze kilka miesięcy temu wielu Polaków nawet nie wierzyło w awans na mistrzostwa. Zmiana selekcjonera była potrzebna i końcówka eliminacji pokazała, że prawdopodobnie wytypowano dobrą osobę do objęcia kadry. Udało nam się wygrać baraże i dzięki temu możemy zaprezentować się już niebawem na tle innych najlepszych drużyn na naszym kontynencie.

Czy na Euro 2024 warto czekać? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samemu. Natomiast zapowiada się na to, że mistrzostwa w Niemczech będą prawdziwą gratką dla fanów futbolu.

W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione i wiąże się z konsekwencjami narażenia się na kary pieniężne i odpowiedzialność karną. Zakłady można obstawiać wyłącznie u operatorów posiadających zezwolenie Ministerstwa Finansów. Hazard uzależnia i nie należy czynić z niego sposobu na życie.

LV BET Zakłady Bukmacherskie to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę LV BET Zakłady Bukmacherskie sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.lvbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia z 13 maja 2016 roku, o nr PS4.6831.9.2016.EQK.

Artykuł sponsorowany