Samochody.pl - poscigi.pl

Zdemolowali kolektory słoneczne na dachu szkoły w Czerwieńsku. Jeden wandal został zatrzymany, dwóch jest poszukiwanych (FILM, ZDJĘCIA)

Zdemolowali kolektory słoneczne na dachu szkoły w Czerwieńsku.

Zielonogórscy kryminalni z II komisariatu zatrzymali mężczyznę, który wspólnie z kolegami zniszczył kolektory słoneczne na dachu Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku. Dyrekcja szkoły wyceniła starty na około 160 tysięcy złotych. Policja szuka pozostałych osób odpowiedzialnych za wandalizm.

We wtorek, 7 lutego, w Czerwieńsku doszło do bulwersującego zdarzenia. Trzy osoby weszły na dach Szkoły Podstawowej w w Czerwieńsku. Tam zdemolowali zamontowane kolektory słoneczne. Wartość uszkodzonego mienia szkoła wyceniła na około 160 tysięcy złotych.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

– Dzięki naszym działaniom, współpracy z burmistrzem Czerwieńska i władzami szkoły, policjanci kryminalni wytypowali osoby, które mogą być odpowiedzialne za to zdarzenie i zatrzymali jedną z nich – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Zdemolowali kolektory słoneczne w Czerwieńsku

Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Czerwieńska. Jest znany policjantom i wcześniej wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa.

Do sprawy, jako materiał dowodowy, został też zabezpieczony monitoring. Nagrania z kamer monitorujących pomogły policjantom w ustaleniu przebiegu i okoliczności zdarzenia. W trakcie prowadzonego postępowania śledczy ustalili tożsamość pozostałych osób, które są odpowiedzialne za to przestępstwo. – Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania jeszcze dwóch pozostałych osób – mówi podinsp. Stanisławska.

Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia, co jest czynem zakwalifikowanym jako wybryk chuligański. Mężczyźnie grozi za to kara do 5 lat więzienia.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.plEko pol - Poscigi.pl