Toyota Zielona Góra - poscigi.pl

Zielonogórska policja ścigała pijanego kierowce

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierującego audi, który chciał uniknąć kontroli drogowej. Okazało się, że uciekał, bo był pijany i miał prawie 1,5 promila. Niezatrzymanie do kontroli drogowej to nie jedyne

W poniedziałek, 26 października, około godziny 19 na Trasie Północnej w Zielonej Górze policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego audi, który przekroczył prędkość.

--- Czytaj dalej pod reklamą ---

Jednak kierujący nie reagował na sygnały radiowozu i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za uciekającym. Próbowali zatrzymać mężczyznę, ale ten nie reagował na sygnały i dalej uciekał. W pewnym momencie policjant zajechał kierującemu drogę radiowozem na ulicy Zdrojowej i w ten sposób uniemożliwił mu dalszą ucieczkę.

Okazało się, że kierujący audi to 28-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania, a ponadto jego pojazd nie miał ważnych badań technicznych. Natomiast badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierował on mając w organizmie niemal 1,5 promila. Policjanci zabezpieczyli także administracyjne jego samochód.

Mężczyzna odpowie za dwa przestępstwa: niezatrzymanie się do kontroli i jazdę w stanie nietrzeźwości, a także za popełnione wykroczenia: jazdę bez uprawnień, przekroczenie prędkości oraz brak badań technicznych pojazdu.

Według kodeksu karnego przestępstwa jakich dopuścił się mężczyzna, zagrożone są karą pozbawienia wolności do 5 lat. Ponadto zostanie wszczęte postępowanie w związku z wykroczeniami, które popełnił uciekając przed policjantami. Za swoje czyny odpowie przed sądem.

Langner odszkodowania Zielona Góra - poscigi.pl Restauracja COSMOS Zielona Góra - poscigi.pl Biała Wydra - poscigi.pl Eko pol - Poscigi.pl